Przewodnik po blogu „Refleksja słodko-kwaśna”

Przewodnik po blogu „Refleksja słodko-kwaśna”

Aby osiągnąć cel, ludzie częstokroć walczą sami ze sobą, starając się zmienić to, czego zmienić się nie da – własną osobowość. Może lepiej w pierwszym etapie poznać siebie i własne potrzeby – wówczas będziemy mieli szansę na realne zmiany. W innym przypadku, już na początku drogi skazani jesteśmy na niepowodzenie.

Refleksja słodko-kwaśna to blog poświęcony edukacji (także przez rozrywkę). Na stronie można znaleźć:

  1. „Przewodnik – poznaj siebie”, czyli „Jak dojść do celu bez wyrzeczeń” – zakładka edukacyjna. Życie jest po to, aby się  z niego cieszyć. Poczuć smak radości, smak spełnienia. W kolejnych publikacjach przedstawiam jak poznać siebie (poznając rzeczywiste potrzeby człowieka), jak dobrze wyznaczyć i osiągnąć cel. Czy da się to zrobić bez wyrzeczeń? Po zapoznaniu się ze szkoleniem, każdy sam będzie mógł sobie na to pytanie dowiedzieć. Na pewno zaś, będzie potrafił dobrze określić cel i zaplanować jego osiągnięcie. Poznanie potrzeb człowieka i teoria „NAGRODY” będą pomocne (w praktyce są konieczne) w zrozumieniu procesu.
  2. „Inspiracje z oślej ławki” – cykl opowieści o człowieku, który zdał sobie sprawę z faktu, że jest „Baranem”. Zaślepiony nowożytnym kapitalizmem (jego wyrafinowanymi metodami manipulacji), powoli zaczyna przeglądać na oczy. Zaczyna widzieć otaczający go świat, takim jakim on jest rzeczywiście. Wyrwanie się z niewolnictwa przyzwyczajeń, nawyków i przekroczenie magicznej granicy poznania, nie jest łatwe. Baranowi pomaga w tym nauczyciel Osioł.
  3. „Dorastanie w oparach PRL-u” – opowiadania z czasów mojej młodości. Jakiekolwiek podobieństwo osób, imion, nazwisk, sytuacji i innych zdarzeń jest czysto przypadkowe. Opary PRLu zaś, do bólu prawdziwe… Jako nastolatek miałem jednakże upośledzony węch, co pozwoliło mi przetrwać te czasy bez większego szwanku, zarówno na ciele, jak i na umyśle. Opowiadania są pozytywne, pełne humoru i o wartkiej akcji.
  4. „Książki do pobrania”. Tu znajdziecie publikacje moich książek, zarówno tych już wydanych, jak i będących w opracowaniu. Zaplanowane jest także słuchowisko radiowe na podstawie powieści ALINA – zostanie dołączone w wersji audio. Wszystkie publikacje z tej zakładki, można odtwarzać również na smartfonach.
  5. „Wiersze z piątego wymiaru” – futurystyczne nieco wiersze o istnieniu, życiu, naturze człowieka, i „dziwności” otaczającej nas rzeczywistości.

Zapraszam, Zbigniew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *