Przewodnik po blogu „Refleksja słodko-kwaśna”

Przewodnik po blogu „Refleksja słodko-kwaśna”

Refleksja słodko-kwaśna to blog poświęcony rozrywce, ale także edukacji (przez rozrywkę). Na stronie można znaleźć:

  1. „Dorastanie w oparach PRL-u” – opowiadania z czasów mojej młodości. Jakiekolwiek podobieństwo osób, imion, nazwisk, sytuacji i innych zdarzeń jest czysto przypadkowe. Opary PRLu zaś, do bólu prawdziwe… Jako nastolatek miałem jednakże upośledzony węch, co pozwoliło mi przetrwać te czasy bez większego szwanku, zarówno na ciele, jak i na umyśle.
  2. „Inspiracje z oślej ławki” – cykl opowieści o człowieku, który zdał sobie sprawę z faktu, że jest Baranem. Zaślepiony nowożytnym kapitalizmem (jego wyrafinowanymi metodami), powoli zaczyna przeglądać na oczy. Zaczyna widzieć otaczający go świat, takim jakim on jest rzeczywiście. Wyrwanie się z niewolnictwa przyzwyczajeń, nawyków i przekroczenie magicznej granicy poznania, nie jest łatwe. Baranowi pomaga w tym nauczyciel Osioł.
  3. „Przewodnik – poznaj siebie”, czyli „Jak dojść do celu bez wyrzeczeń” – zakładka edukacyjna. Życie jest po to, aby się  z niego cieszyć. Poczuć smak radości, smak spełnienia. W kolejnych publikacjach przedstawię jak dobrze wyznaczyć i osiągnąć cel. Czy da się to zrobić bez wyrzeczeń? Po zapoznaniu się ze szkoleniem, każdy sam będzie mógł sobie na to pytanie dowiedzieć. Na pewno zaś, będzie potrafił dobrze określić cel i zaplanować jego osiągnięcie. Poznanie potrzeb człowieka i teoria „NAGRODY” będą pomocne w zrozumieniu procesu.
  4. „Książki do pobrania”. Tu znajdziecie publikacje moich książek, zarówno tych już wydanych, jak i będących w opracowaniu. Zaplanowane jest także słuchowisko radiowe na podstawie powieści ALINA – zostanie dołączone w wersji audio. Wszystkie publikacje z tej zakładki, można odtwarzać również na smartfonach.
  5. „Wiersze z piątego wymiaru” – futurystyczne nieco wiersze o istnieniu, życiu, naturze człowieka, i „dziwności” otaczającej nas rzeczywistości.

 

Zapraszam, Zbigniew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *